1

Téma: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Dobrý den,
chci koupit toto pro děti. Tzn. chci aby auto jezdilo co nejpomaleji. Má někdo prosím toto auto se stejnosměrným motorem? Mohl by odhadnout jak jede pomalu? Má někdo v tomto autě jiný pomalejší motor, případně prováděl někdo zpomalení tohoto auta?
Děkuji
Začátečník Jarda

2

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Nejjednodušší  řešení je koupit RC soupravu Flysky FS-GT2  která je za rozumné peníze a má nastavení "plynu".  Ale možná to byla její napodobenina , nejsem si jist.
Plus k tomu změnit poměr hlavního převodu (pastorek-spur) aby se odlehčilo motoru.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Mohl by mi někdo napsat jaký konkrétně pastorek, nebo motor s méňe otáčkama koupit? Koupě jiné vysílačky bych řekl že je asi nejdražší možnost.

Naposledy upravil: jarda123 (08. 04. 2014 10:45:10)

4

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Mrkněte nejdříve do manuálu co je k tomu za vysílačku. Synkovi snižuji na himotu rychlost jednoduše pomocí EPO na plynu. A mám to zadarmo.;)

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

5

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Problém je že v motorech velikosti 370 není žádný výběr , změna pastorku pomůže , ale problém nevyřeší. Proto jsem psal o RC soupravě která se dá koupit nová za 500,- , ale bohužel jsem zjistil , že to tato souprava to neumí a tu která to uměla si majitel sám upravil pro tuto funkci.

Jediný motor který je asi v této velikosti pro crawler tedy by měl mít méně otáček , ale bohužel u něj nejsou žádné informace ani rozměry je tady : http://www.astramodel.cz/cz/katalog/dyn … 34035.html

Pastorek je tady , ale nevím zda tam půjde bez úprav , tedy propilování drážek v držáku motoru  :  http://www.himoto.cz/zbozi/3949/11144-HIMOTO.htm

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

6

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

http://www.himoto.cz/zbozi/5906/HIMOTO-TRUGGY-EXT-16-4x4-RTR-1-16--2-4GHz-.htm napsal:

Model má plně proporciální řízení. To znamená, že čím více stisknete páčku na plynu tím rychleji model pojede a čím více otočíte volantovým ovladačem tím více model zatočí) Novinkou u tohoto modelu je nový 3.kanálový voděodolný příjmač 2.4Ghz a také 3.kanálová volantová rc souprava 2.4GHz. Na rc soupravě se dají nastavit trimy plynu/směru, trimy zatáčení, přehození kanálů (směru a zatáčení) ale také omezení plynu. Což je užitečná funkce pro ty co z nějakého důvodu nechtějí aby model jezdil příliš rychle (malé děti atd)

Tak já nevím, pokud to platí, tak není co řešit.

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

7

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

a kdo nevěří, ať tam běží PDF s popisem ovláddání MT-300TX 2.4Ghz

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

8

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Prvně záleží, zda auto bude mít ještě starou HTX-242 nebo už novou MT-300 vysílačku (v prodeji jsou nyní na trhu obě varianty). Avšak obě umí stáhnout výchylky na plynu a auto pojede pomaleji.

Záleží také na tom, jak staré děti to budou provozovat. Někdo to řeší i tak, že dá prostě zarážku pod plyn, aby nešel stlačit na 100%. Avšak stálá pomalá jízda motoru a elektronice obecně nesvědčí, proto je fakt nutné pro zpomalení měnit motor a převod a pro měřítko 1/16 toho na trhu fakt moc není.

Obecně doporučuji dětem cca od 5 let věku auto 1/10 Monster Truck, protože menší měřítka jsou vzhledem ke své velikosti spíše "motorové myši". Auto v 1/10 již má lepší poměr jízdních vlastností a také má větší kola a průjezdnost. Velká kola toho hodně snesou a zabraňují u nezkušených pilotů zlámání dílů a velká průjezdnost zase lepší využití, protože když dítě neumí jezdit, těžko mu vysvětlíte, že má jezdit jen tady a tady. Monster zvládne jak asfalt, tak trávu, hlínu atd. A obecně je více možností na změnu elektroniky a dalších komponent.

Yokomo, ASSO, LRP, FG, Himoto

9

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

V prodejně mně předváděli truggy EXT-16 ale střídavý motor. Na vysílačce prodavač ubral trim na plyn, ale i tak to auto má šílený zrychlení a o nějakém plynulém rozjezdu se rozhodně nedalo mluvit a navíc auto při takto ubraném plynu již necouvalo. Proto uvažuji, že bych vyměnil motor a pastorek, ale za co to je asi opravdu problém. Úpravy měřítka 1/10 jsou často popisovaná, ale ta 1/16 nikde moc není. Přitom bych řekl, že je to ideální velikost pro ježdění venku i doma (pro děti 7 let), s 1/10 již doma určitě jezdit nelze, ale s takhle divokou 1/16 taky ne.
O zarážce na plyn jsem již taky četl, tam je zase problém, že to auto nemá sílu nic vyjet, taky jsem četl o seriovém zapojení autožárovek s motorem, což se mi taky moc nezdá.
Znovu se tedy začínám zamýšlet nad 1/10. Uživatel "gblack" který dětem stahuje pomocí EPO =trim ?? na vysílčce mohl by odhadnout, rychlost modelu? Je to rychlost chůze? Má stejnosměrný motor? Při tomto omezení lze couvat?

Edit: Teď jsem ještě koukal na: http://www.himotoracing.com/product/tru … ormation=4
kde to vypadá, že v příslušenství je nejméně pastorek 20T coč je asi i standardní vybavení truggyny, to ale nevím.

Naposledy upravil: jarda123 (09. 04. 2014 15:55:38)

10

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Trim opravdu neslouží na ubrání plynu. A není to to samé jako EPA.
viz.:
http://www.rcauta.net/forum/post254832.html#p254832

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

11

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

jarda123 napsal:

Znovu se tedy začínám zamýšlet nad 1/10. Uživatel "gblack" který dětem stahuje pomocí EPO =trim ?? na vysílčce mohl by odhadnout, rychlost modelu? Je to rychlost chůze? Má stejnosměrný motor? Při tomto omezení lze couvat?

Nuže moje zkušenosti. Buggy himoto 1/10 SS motor dostal synek když mu bylo 6 let.
Plyn jsem mu stáhl na vysílačce přes fci EPO. Rychle se naučil tzv. "vrkat" jako to dělají spalováci. Tímto způsobem absolutně na pohodu. Plyn má trochu stažený dodnes(10 let). Ale jezdí už docela pěkně. Je to o tom přežít začátky. Jezdíme na zahradě a občas v lese(bikros dráha).
EPO je zvlášť na jízdu vpřed a zvlášť na jízdu vzad. Takže tím odpovídám na možnost jízdy dozadu. Osobně jsem s tím měl párkrát jediný problém a to, že jsem si autu "půjčil" na ježdění a pak stánul jen EPO na předek. Se pak divil. Když jel svoji obvyklou rychlostí dopředu a dozadu mu to vyrazilo podstatně rychleji.:)
Co se týká tepotoy motoru. Ano mohu potvrdit hřeje se více, než při normálním ježdění/lítání. Pomalejší jízda nevytváří takový průvan na chlazení. Na druhou stranu oni děti nejezdí úplně v kuse. Spíš si s autem tak nějak hrajou. V létě jsme ale vždy jezdili kvůli teplotám až v podvečer.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jsem též uvažoval o autě dovnitř, ale šel jsem od toho. Je to pak nuda. To by musel být nějaký crawlerista a dělat si doma překážky.
Osobně, kdybych něco takového řešil po zkušenostech co mám teď bych koupil. Himoto monster 1/10 nebo něco podobného, třebas menšího ale se zvýšeným podvozkem a robustnější konstrukcí. Ta bugy je velmi mrštná, ale malá světlá výška podvozku a navíc taková křehká. Ten monster co máme teď, je téměř nerozbitnej(proti tý buggy)

PS Jo a rychost se dá stáhnout až pod rychlost chůze,

Naposledy upravil: gblack (10. 04. 2014 06:20:29)

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

12

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Děkuji za popsání zkušenosti. Myslel jsem, že mám definitivně vybráno (himoto 1/16), ale ještě budu přemýšlet na měřítkem 1/10, u Himota asi zůstanu kvůli ceně. Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je tedy rozdíl mezi trimem a funkcí EPO, nějak to nechápu. Děkuji.

13

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Trimem šteluješ středovou polohu mezi plynem vpřed a plynem vzad, nebo např. střed u serva řízení (aby ti auto při puštěném volantu jelo rovně)
EPA stanovuješ maximální výchylku - neboli max hodnotu plynu, nebo jízdy vzad, nebo u serva řízení max. zatočení kol na tu či onu stranu

Trimem nastavuješ hruběji - jsou přímo na vysílači.
SUBTRimem nastavuješ jemněji - u lepších vysílaček s displayem najdeš v MENU

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

14

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

jarda123 napsal:

definitivně vybráno (himoto 1/16), ale ještě budu přemýšlet na měřítkem 1/10

Když jezdit tak venku. Ušetříte si spoustu stresu nad opravami interiéru a auta. A venku tam kde se 1/16 zastaví, tam si 1/10 ani nevšimne hrbolku. Pro ilustraci. Několikrát se mi podařilo(emxt 1/10) sice nechtěně ale přejet ohniště ohraničené z žulových kostek. To bych ani s buggy 1/10 ani s 1/16 asi nezkousnul. Pro tyto auta je  fakt nejlepší udusaná hladká hlína bez děr a hrbolů. Stejně tak si monster 1/10 už relativně snadno poradí s krátkým trávníkem. Buggy 1/10 sice taky, ale rychleji se vybije baterie.

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh

15

Re: HIMOTO TRUGGY EXT-16 4x4 RTR 1:16 (2.4Ghz)

Ještě jsem se chtěl zeptat jestli nemáte na netu video nebo jestli byste něco nenatočil (třeba jen na foťák), jak to umí pomalu jezdit. Na netu je plno videí, ale všude se předvádí velká rychlost a zrychlení.