1

Téma: Čištění výfuku

Po několika vyjetých litrech paliva jsem se rozhodl pořádně vyčistit výfuk.
I když Savíka pucuju po každém ježdění, hlavně na spodku výfuku zůstanou připečené zbytky hlíny, prachu a pod.
Začal jsem lihem, sprejem na brzdové kotouče, isopropylalkoholem přes benzín, petrolej a Arvu, až jsem skončil na mechanické cestě.
Nejdříve 400 brusný papír a pak houbička na mytí nádobí ( ta tenší "drátěnková" strana ).
Teď je výfuk čistý a bez škrábanců, ale matný. Na lesklém, tedy hladkém povrchu se budou hůře chytat nečistoty.
Existuje nějaká jiná cesta, než finišovat leštícím kotoučem ve vrtačce?

2

Re: Čištění výfuku

Tuším ,že tě finiš leštěním tě nemine.Dělal jsme to jemným drátěným kartčkem do dremelky a pak filcem,ale dělal jsem to když už to bylo extrémně zasraný páč nechysi bej otrok svých modelů a ono to bude jezdit i se skvrnou na vejfuku nebo kde koliv jinde big_smile

3

Re: Čištění výfuku

kup si obyč SIDOL nebo jak se to dneska jmenuje. Je to jemna brusna pasta na chromovany a hlinikovy dily. vylestis to, ze to bude jako novy.

4

Re: Čištění výfuku

nechysi bej otrok svých modelů a ono to bude jezdit i se skvrnou na vejfuku nebo kde koliv jinde big_smile

souhlas, ale když už mám rozhozený celý auto do šroubku, hadičky nový, páč mi starý sžraly kočky, všechno namazaný, vyčištěný, tak se mi nechtělo vracet zpátky ten ulepenej výfuk.

Ten Sidol zkusím.

5

Re: Čištění výfuku

hele takovej malej dotaz, je potřeba to vůbec takhle čistit a rozebírat každej den když to máš hnedka zase zasraný? jako já chápu že vás to baví ale mine se to účinkem po první jízdě v bahně atd...

6

Re: Čištění výfuku

A taky to opotřebení věčným rozebíráním,ale to je každého věc pokud ho to baví tak proč ne.

7

Re: Čištění výfuku

hele takovej malej dotaz, je potřeba to vůbec takhle čistit a rozebírat každej den když to máš hnedka zase zasraný? jako já chápu že vás to baví ale mine se to účinkem po první jízdě v bahně atd...

kdyz ho to bavi tak at to dela...navic tim prijdes na pripadnou poruchu doma a  ne nekde venku pri jezdeni. Bohuzel ale to ma i negativa a to ze muzes strhnout zavity pro sroubky co dotahujes do plastu. Chce to cit, ale ani ten nekdy nestaci.

Ja osobne zase nechapu lidi, co po jezdeni jen zakonzervujou motor a o vic se nestaraji. (nekdy ani to ne)

8

Re: Čištění výfuku

kup si obyč SIDOL...


nejmenuje se to SITOL ? já mam jeden doma, a je na něm napsaný cídidlo, na kovy, skla a zrcadla

9

Re: Čištění výfuku

Sitol to nejspis neni...taky se to tusim jmenovalo Silichrom, kdyz nekomu v kramu tohle reknes, tak musi vedet co chces

mrkni treba tady: http://www.mobe.cz/shop/index.html?pod=/shop/_13161021.htm

10

Re: Čištění výfuku

apropo...nejsem si jistej, jestli nakonec ten Sidol nebyla nejaka sra*ka na nabytek. Radsi se ptej po tom silichromu. Je to zazracna pasta, na hliniku umi udelat zrcadlove lesklej povrch

11

Re: Čištění výfuku

Já jsem Sidolem čistil u bicích činely.Děsně to smrdělo.Obsahuje to čpavek..no humus na entou lol

12

Re: Čištění výfuku

Já jsem Sidolem čistil u bicích činely.Děsně to smrdělo.Obsahuje to čpavek..no humus na entou lol


tak to mluvíme o tom stejným  big_smile  big_smile

13

Re: Čištění výfuku

Nebo stačí obyčejná zubní pasta,ne ta za kilo,nebo popel z cigaret.Tim se leští a čistí i zlato či stříbro nebo chrom na motorce.

14

Re: Čištění výfuku

Ja osobne zase nechapu lidi, co po jezdeni jen zakonzervujou motor a o vic se nestaraji. (nekdy ani to ne)


Tak to sem přesně já:D motor konzervuji jen když nejezdím týden:) což se nestává:) votřepat vod bahna nebo to vyluxovat to beru, ale dělat furt rozborky se mě zdá bejt spíše na škodu než k prospěchu, jak se řiká tak dlouho chodil s džbánem pro vodu až se ucho utrhlo....