226

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Co máš dělat ? Prodej ji... Do 2k jsou velmi dobrá serva např. http://www.modelarina.cz/digitalni-stan … -1618.html

když se budš ptát na napájení, tak samozřejmě pojede i na BEC regulátoru..

Pavel myslel expedice....

227

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

OT
A co se trochu snažit sám zjistit, co to ty rc expedice jsou ???  Ale ono je jednodušší napsat, že zase víš ho... že?

Naposledy upravil: Fik (31. 08. 2012 05:47:42)

228

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

picaso601 napsal:

OT
A co se trochu snažit sám zjistit, co to ty rc expedice jsou ???  Ale ono je jednodušší napsat, že zase víš ho... že?


No tak s ptáním končím...nevěděl sem ze to je přestupek na RC forum se zeptát...

Naposledy upravil: picaso601 (31. 08. 2012 07:12:36)

229

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

picaso601 : hned se neurážej, stačilo by zde projít pár stran zpět a dozvěděl by ses víc, např. to, že Flysky je líná mrcha s pomalou odezvou, což nevadí u expedičních vozidel... každý se jednou učil, ale lepší je fakt si něco přečíst, než se stále jen ptát... navíc budeš mít složitější model na údržbu, takže se musíš naučit spoustu věcí sám, případně Ti pomůže manuál...

230

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

picaso601 napsal:

No tak s ptáním končím...nevěděl sem ze to je přestupek na RC forum se zeptát...

Neni to zadnej prestupek. Od toho to forum je. Jen je potreba udrzovat nejakou stabni kulturu. smile To znamena, ze by ses mel aspon trochu drzet tematu, nemuzes se ve vlakne o konkretni vysilacce ptat na baterku do buggy nebo resit expedice. Proto mas ty prispevky oznacene za OT. Pokud se budes bavit o danem tematu a slusne, nikdo Ti nerekne ani popel... smile

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

231

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Tak jsem asi přišel na kloub vypínání mojí GT3B. Snad to opravdu byl problém usazení baterií. Nicméně, ukáže čas. Chci se zeptat, zda jste někdo zkoušel míst 8xAA tam vsadit nějaký baterry pack z hobbyking či prostě něco dobíjecího s velkou kapacitou.

- Mořeplavec

LRP S8 BXe Team + Mamba monster 2200 + GT3B
Equilibrium PROFI 2,0 350W, Dualsky 6S@4450

232

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

místo ploché klece na 8 tužkovek stačí tato
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … _Pack.html

233

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Máš zkušenost, jak dlouho to uživí? Mi to přijde docela málo, ale nemám praktickou zkušenost. Jen mi přijde, že ten display si veme svý. Našel jsem něco takového, dva články v sérii pak dají 12V: 6V/2300mA

- Mořeplavec


j.hery napsal:

místo ploché klece na 8 tužkovek stačí tato
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … _Pack.html

Naposledy upravil: moreplavec (31. 08. 2012 19:38:34)

LRP S8 BXe Team + Mamba monster 2200 + GT3B
Equilibrium PROFI 2,0 350W, Dualsky 6S@4450

234

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

mám, vydrží stejně jako 2000mAh Eneloop

235

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

nedoporucuju davat do teto vysilacky 3s lipo, asi to ustoji, ale otazka je jak dlouho. Vevnitr je totiz linearni regulator napeti na 5V, takze se tam musi protopit vetsi vykon, nez jaky ta vysilacka spotrebuje. Resenim je bud nahradit linearni regulator napeti, nebo nahrat do vysilacky upraveny fw, a pouzit pouze dvouclanek.

236

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

manek100, plně nabitá 3S má jak víš 12,6V, kvalitní NiMh mají 1,46-1,5V x 8 tj.  11,68-12V a samozřejmě tam můžeš dát obyčejné alkalické accu, které nové mívají 1,65V x8 což už je víc než ta 3S lipolka...

237

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

manek100 napsal:

Resenim je bud nahradit linearni regulator napeti, nebo nahrat do vysilacky upraveny fw, a pouzit pouze dvouclanek.

Změnou FW se změní požadované napětí? Flash FW asi udělám, všude čtu chválu, tak doufám, že to nebude stejný porod jako flash některých mobilů smile

- Mořeplavec

LRP S8 BXe Team + Mamba monster 2200 + GT3B
Equilibrium PROFI 2,0 350W, Dualsky 6S@4450

238

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

J.hery: Toto samozrejme vim, ale prijde mi divné dávat do te vysilacky takovou baterku, u ktere nevyuzijes ani polovinu te kapacity a jeste tam zbytecne prehrivas stabilizator. A u tech alkalickych baterii je to napeti pres 1,5V dosti kratkou dobu (v oblasti napeti nad 1,4V je velice strma vybijeci krivka).

moreplavec: U upraveneho fw lze nastavit hranice, kdy ti to hlasi nizke napeti asi az na 3V. Klidne muzes pouzit 2s lipo i s neupravenym fw, ale vysilacka ti bude celou dobu provozu pipat, coz je, dle meho, velice neprakticke.

239

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Co furt máte s tou odezvou? Vy to jako poznáte? Mě přijde odezva úplně stejná jako když auto osadím Futaba přijímačem a ovládám radiem T8FG. Palcovka o Turnigy má stejnou odezvu? To by se pak vrtulníky asi hodně těžko ovládaly. Může mi někdo napsat přímou svoji zkušenost?

Himoto EMXT-1BL, Monster Beatle 110BS, Flysky FS-GT3C

240

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

O baterkách a napájení GT3B najdeš něco u mne:
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=m … 2012020001
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=l … 2012080003

Michal Nováček - RC.305
... zběhl jsem k expedicím.

241

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Přehodil jsem auto zpět na GT3B a dělá mi to dost divnou věc. Kdykoliv začnu prudce zatážet koly ze strany na stranu, jakoby to chtělo samo jet. Každých několik sekund auto samo popojede o pár centimetrů. Je to chyba nastavení nebo párování?

- Mořeplavec

LRP S8 BXe Team + Mamba monster 2200 + GT3B
Equilibrium PROFI 2,0 350W, Dualsky 6S@4450

242

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Tohle bývá problém se slabým BECem, ale jestliže máš mambu, tak to je divné. Zkusil bych koupit obyčejný elektrolytický kondenzátor, s kapacitou cca 3300mikroF, nebo vyšší, servokonektor, sletovat to dohromady a připojit (se spávnou polaritou!) do přijímače. Dost často se tím přesně ten problém, který popisuješ vyřeší.

243

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Ano, bylo to slabé BEC (snad). Problém byl, že BEC byl nastaven na 5,5V a přitom mělo být 6V. Snad se problém vyřešil.

- Mořeplavec

LRP S8 BXe Team + Mamba monster 2200 + GT3B
Equilibrium PROFI 2,0 350W, Dualsky 6S@4450

244

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Ahoj, pls jaký máte dosah s GT3C nebo B. Já si z dosahu vyjedu už po cca. 50ti metrech s jedním přijímačem a s druhým v jiným autě dosáhnu tak do 100m. To mi přijde trochu divný, tuším že by to mělo dosáhnout dál než uvidim. Pokud máte o dost lepší dosah, tak to budu muset TX rozmontovat a okouknout zapojení anteny a okolí...

Himoto EMXT-1BL, Monster Beatle 110BS, Flysky FS-GT3C

245

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

zdravim flysky gt3b mam uz cca 2 roky znicil som stary regulator na fluxe 2350 a kupil jsem uplne ten  isty a zrazu mi to dela to co MOREPLAVEC proste kdyz tocim kolama auto cuka a trochu popojede musim kupit BEC? alebo staci to na reglu nejak nastavit?
je to tento regulator FLUX Q Base Bruschless regulace (Savage Flux 2350)

Naposledy upravil: roroo (19. 06. 2013 17:24:30)

HIMOTO EMXT 1:10 / SAVAGE FLUX 2350,RAYTRONIC C14,2x lipo TURNINGY 7,4V 5000mah 40C / Fly SKY GT3B
http://roroo.rajce.idnes.cz/

246

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

som zabudol este....Prehodil som na primaci kanal 1 a 2 medzi sebov a uz to nedela...... ale je to dost divne pridavat plyn volantom a tocit servom packu od plynu ....
je to nejake divne nemam kupit novu vysilacku?

HIMOTO EMXT 1:10 / SAVAGE FLUX 2350,RAYTRONIC C14,2x lipo TURNINGY 7,4V 5000mah 40C / Fly SKY GT3B
http://roroo.rajce.idnes.cz/

247

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Ahoj
Mam takovy dotaz, mam Tamiyu (tgm-03) prestavil jsem si ji na elektro tudiz mam motor na dvoustupnove prevodoce ktera ma volnobezku na 1st. tim padem nejde brzdit motorem, potom mam zataceni a treti brzdovy servo, s FS-gt3c nejsem schopen ji primet tak, abych mel plyn dolu a brzdove servo nahoru ... ? Slo by to treba s jinacim firmwarem ?

248

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Myslim, že by to mohlo jít tak, že jak plyn, tak brzdové servo napojíš na stejný 2 kanál přes rozdvojku.

249

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

Už ste dakto menili baterku v GT3C ? Tu moju musím už po každej jazde nabíjať. Máte dajakí tip?

Mám: Xray XT8,    FlySky-GT3C, Raytronic C14,    (losi raminator na predaj)
Bolo: himoto emxt-1, HPI firestorm flux, Savage flux XL
http://foxo66.rajce.idnes.cz/

250

Re: Fly Sky FS-GT3B a GT3C (Eurgle 2,4GHz 3Ch)

manek100 napsal:

U upraveneho fw lze nastavit hranice, kdy ti to hlasi nizke napeti asi az na 3V. Klidne muzes pouzit 2s lipo i s neupravenym fw, ale vysilacka ti bude celou dobu provozu pipat, coz je, dle meho, velice neprakticke.

Trochu jsem se zajímal o změnu fw(pouze z důvodu používání 2s lipol) a pročetl zde uvedené odkazy ale tohle nezvládnu.Pokud není problém používat 2s bez úpravy vysilače,nestačilo by jen odpojit "pípátko" ? Mě by asi nevadilo,že tím přijdu o všechny zvuky.Zatím jsem tedy nezkoumal jak se vysilač chová v režimu alarmu a jestli je plně ovladatelný a alarm např. nepřebíjí nebo neblokuje na displeji nějaké funkce.