26

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Pridal jsem na rajce foto orig tlumice je stred diry 10cm .Koupeny nahradni dil ma 9.5cm  Zmerte kolik mate vy na prednim.posilam foto spodni dirky ten novej nahradni ji ma nemsi musel jsem přendat ze zniceneho.

axial wrangler

27

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Jsem to meril a vsechny tlumice mam o delce tech 95mm

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

28

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Mam tento monster truck se stejnosmerným motorem RC550 a chtel bych pouzit lipolky s napetim 7.4V (podotykam ze budu kupovat vodeodolny regulator HPI SC-15WP REVERSE)

Zajima me zda ten prechod z 7.2V na 7.4V neděla motoru nejaky problem.. Jestli to dobre chapu tak by mely jit nahoreu malinko otacky motoru

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

29

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ano, auto pojede rychleji a žádný problém by být neměl, akorát se muže trošku motor a regl přehřívat wink

Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz,
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster. Tatra 815 4x4 - pokus o expedice, stavba...
http://andryxd.rajce.idnes.cz/

30

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Tak jsem koupil novy regulator co podporuje lipolky 7.4V a maximalni spokojenost. Auta se me zda  vice zivejsi, jeste lepsi akcelerace a malinko sla nahoru a rychlost...auto zatim po 4denim jezdeni drzi:)

Turnigy Desert Buggy Brushless 2WD 1:10
Himoto Monster EMXT 1 4x4 RTR 1:10 (verze 2014)

31

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Zdravím, na konci června jsem koupil tohle auto za skvělou cenu (3130,-) jako svůj vůbec první RC model. Musím říct, že od té doby jsem si moc nezajezdil, bylo tam asi 6 reklamací, ani si nevzpomínám co všecko se pokazilo. Naštěstí mám velmi vstřícného prodejce, takže vždycky proběhla výměna komponentu/celého auta/rychlá oprava.
Poté, co se podruhé pokazil původí motor jsem se rozhodl pro upgrade na brushless. Přes známého jsem tedy objednal motor Tacon a přešel na 60A Foxy regl. Ozubení jsem vyměnil na 14 pastorek a 46 spur gear (modul 32). Také jsem koupil 60C 6000mAh 2s2p LiPo

Takže k věci.
Prvních 5 minut jízdy s touto sestavou bylo skvělých, ale pak při jen malém přidání plynu začalo auto "řvát" a nechtělo se rozjet. Vzal jsem ho tedy domů a rozdělal. Pastorek i spur gear jsou v pohodě - nejsou oholené hluk je slyšet ze středového nebo možná předního diferáku, tak jsem zavolal prodejci a ten mi poradil (po poradě s technikem SST) ať vyrobím z alobalu vymezovací podložky do středního diferenciálu a vyzkouším je tam dát. Strávil jsem mnoho hodin rozděláváním toho diferenciálu a přidáváním/odebíráním podložek, ale buď se stále něco protáčí, nebo se středový diferenciál netočí vůbec. V zadním jsem byl nedávno kvůli plnění vazelínou, ale k přednímu jsem se nedostal, tak si nejsem jistý, jestlj není problém tam.

Nemáte někdo zkušenost se stejným problémem na stejném nebo podobném autě? Budu rád za každou pomoc, sám jsem v koncích.:/

32

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Tak doufám že už jsi pochopil 2 věci. Zaprvé že 3000 za tohle auto není dobrá cena a zadruhé, že tohle auto na 60A regl nemá... Tímhle si prošel v začátku asi každý... pokud chceš jezdit rychle, tak se kvalitnějšímu autu nevyhneš.
Jinak k tvému dotazu: hledal bych popořadě: neprokluzuje pastorek na osyčce motoru? Kam až se točí kardany, když přidáš plyn a auto nejede? Spůr se točí a centrální kardany se netočí? Má to vůbec středovej kardan? Nebo je tam jen kluzná spojka?? On to totiž dovozce v popisu jaksi neuvádí a podle fotky to poznat není...

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

33

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Díky za odpověď, ne, nemá to ani středový kardan ani prokluzovou spojku. V pastorku mám strhlý červík, tak se s tím pokusím něco udělat a pak odpovím, zda to bylo tím.

34

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Pokud to budeš měnit, tak desetinové motory nemají na hřídelce drážku. Takže pořídit nový červík, použít na ně modrý Loctite lepidlo a hodně dotáhnout...

Naposledy upravil: Dovi (26. 02. 2015 22:55:16)

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

35

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Můj Tacon má hřídelku 5mm a drážku má.

36

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Aha...
Tacon opravdu dělá motory 1:10 i s 5mm hřídelí, ale u 1:10 se častěji používá 3,2mm. Nicméně pastorky pro 5mm hřídel mívají většinou modul zubu 1, kdežto desetinové většinou 0,6. Nemáš náhodou osminovej pastorek? To by mohlo způsobit ten velkej randál o kterém jsi psal....

Naposledy upravil: Dovi (27. 02. 2015 12:40:43)

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

37

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Takže. Randál dělá to, co se protáčí. Modul spuru i pastorku mám 1. Včera jsem odvrtal pastorek a dneska koupil nový, stejný. Po poradě s prodejcem jsem to znova rozmontoval a pomocí podložek zavřel středový diferenciál, všechno zase smontoval, seřídil spur a pastorek, zapojil a pustil elektroniku a voilà - furt to samé. Někde se něco protáčí a tudíž auto při rychlém přidání plynu zcela ztratí výkon, nepohne se z místa. Nějaký další nápad?

38

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

tak ještě jednou... tak to bohužel nevím, pokud jsou oba modul 1. Z popisu víc nepoznám...

Naposledy upravil: Dovi (05. 03. 2015 08:48:07)

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

39

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Takže. Včera jsem zjistil, že jsem měl povolené matky v kolech a ve zbrklosti jsem špatně zapojil dráty od motoru, takže po rychlém dotažení auto fungovalo a mohl jsem jezdit. Tak jsem chvíli jezdil, ale potom jsem nedopatřením jsem zmáčkl plný plyn a jak jsem se znova rozjel, přeskakovalo to znova.

Teď jsem středový diferenciál znova rozdělal abych přidal pár dalších podložek a uvědomil jsem si, že mám vevnitř jenom jeden pár koleček na osičce místo dvou, jak to většinou bývá, nemohlo by tohle být jádro problému?
Zdá se, že kolečka už nepřeskakujou, ale nevím, jestli po chvíli ježdění zase nezačnou.

40

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ahoj lidi,

pořídil jsem si toto auto jako moje první, taktéž za zde již zmíněnou výhodnou cenu. Myslím že je to lepší jak himoto za 4k, líbí se mi že je o něco vetší celkově.
Po vyjezdění pár baterek se zatím auto nerozpadlo a funguje překvapivě ok. big_smile Akorát má křivě seštelované kola od výroby na obou nápravách se zbíhají, na zadní až moc. Jedno kolo dost hází, dvě trochu, jedno skoro vůbec, ale tak co bych chtěl za ty prachy.

Akorát rychlost je nicmoc a tak bych chtěl do auta namontovat střídavé kombo. Koukal jsme na hobbyking a padly mi do oka tyhle levná komba:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html

Je to k tomuto autu vhodné?
Pastorek bych tam přemontoval originalni viz. foto: http://www.imghosting.cz/images/3820150623_210945.jpg , nebo na doporučení bych pořídil jiný.

Ještě bych přikoupil tyhle 2 baterky, zatím mám jen základní nimh. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

41

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ak kúpiš LiPo baterky, tak musíš prikúpiť aj nabíjačku, ktorá tieto baterky zvládne nabiť. Predpokladám, že ak si kupoval RTR set, mal si tam NiMh baterku a k nej akúsi paródiu na nabíjačku, ktorá vie nabiť len tie NiMh. Takže počítaj s ďalšou investíciou.

Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc

42

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Zapomněl jsem se zmínit, nabíječku už mám HobbyKing ECO6 50W 5A. Používám ji na 2 vrtulníky co mám.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

43

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Z tvého výběru ten první , patorek nech origo a uvidíš. Aku výběr dobrý. wink

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

44

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ok, to asi vypadá nejoptimálněji. To poslední 45a je asi slabší  že a ještě jsem našel http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html ,ale ten zas vypadá až moc výkonný. smile

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

45

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Tak o víkendu, jsme vyjezdil šest baterek a auto zatím vcelku drží, jediný problém byl když mi po skoku a nepovedeném přistání vypadla kovová tyč náhonu předního kola takže se pak ostatní kola protáčely. Po nalezení tyče v trávě a rozebraní auta jsem ji tam strčil zpátky, i když nechápu jak vypadla aniž by něco prasklo.
Ještě u motoru je tou chladící dírkou vidět jiskra a čím víc přidám tím je jasnější to tak má být, nebo motor odchází? Jezdím dost v trávě, lese takže ho nešetřím, po každé jízdě se na chladiči nedá udržet prst ani chvíli.
Každopádně doporučené střídavé kombo objednáno z hk eu skladu i s programovací krabičkou, abych si mohl pohrát s různým nastavením, tak třeba přijde do pátku. smile

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

46

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

U levných aut prostě občas něco upadne wink .  Jiskry od uhlíků jsou normální a jestli se ti to tolik hřeje , tak se střídákem na nic nečekej , za chvíli bys to stejně utavil. big_smile

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

47

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ten eu sklad je teda rychlý, balík přišel už ve středu. Teď nějake postřehy z prvních dvou vyjetých baterek. Nejdřív se mi uvolnil po chvilce pastorek, tak jsem ho zalepil lepidlem a snad už vydrží, taky tyč u nového motoru je trochu kratší než bych potřeboval a tak pastorek čouhá na konci kousek ven. Taky jsem zbrousil držák motoru protože dírky na šroubky mírně nepasovaly. Zase mi vypadla tyč náhonu toho samého kola asi se tam bude muset dát nějaká podložka, je tam určitá vůle.
Jinak rychlost a zrychlení je mnohem lepší to se mi líbí, už nemůžu držet pořád plný plyn a několikrát jsem se při zatočeni převrátil to se mi předtím nestávalo.
Co mi dělá starosti nejvíc je že motor se pořád hodně zahřívá, regulátor je ok akorát ten kondenzátor co z něj trčí se též dost zahřívá, baterka lipo je ok, nimh dost horká a auto se mi u ní někdy nechce rozjet jen pocukává asi málo proudu, ale i u te lipo vždycky při rozjíždění v  autu zaškvrčí pak už je to ok. Na autě mám  z boku borderkryt, ale z vrchu je to otevřený a asi ta tráva má dost velký odpor.

Na regulatoru jsem nastavil tyhle věci:
Battery Type
Operation Mode
Initial Brake  40%
Drag Brake  10% ale asi to vypnu abych pošetřil motor
Motor Timing low co sem hledal tak na nízké by se měl méně hřát
Acceleration medium
Forward Limit
Reverse Limit
Drive Frequency jde nastavit 8 nebo 16 nevím co je lepší
Neutral Dead Band
Reverse Rotation

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

48

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Muzu jen tak pro zajimavost vedet, kolik te to celkem stalo? A kolik stalo to samotne kombo? Drag brake na 10% mas zamerne? Kde jezdis? Draha nebo jen litas po lese, poli?
V trave nejezdi, nejezdi nikde, co klade kolum vetsi odpor, obzvlast bych se tomu vyhnul u "levnejsich" aut..  Na vymezovani vuli (zde nevim, jestli to zrovna pujde) doporucuji zajit do zelezarstvi a koupit vymezovaci podlozky, stoji u nas desetnik az 30 haleru za kus a parada.. Ja tak vypodlozkoval servo, pekne osetril vuli u hlavnich ramen, u tlumicu je pouzil atd. yikes) Vcera jsem jich zrovna kupoval cca 200ks za 25kc big_smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

49

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ahoj, tak auto 3,2k, kombo 1,9k a zbytek baterky, konektory atd. 2k. Vzhledem k tomu co sem tu čet je dobré že sem zatím nemusel nic měnit. Tu drag brake jsem měl schválně na zkoušku, ale bez aspoň můžu jezdit na volno-běh z kopečka. big_smile
Na drahách zatím ne, ani o žádných nevím. Jezdit se snažím různě: po zahradě, po lesní cestě,po lese přes kořeny, dneska sem jezdil po velkých kupách jílu s šutrama, ale to už byl docela extrém. Skončilo to tak že se mi uvolnilo uchycení motoru.
Maximalka nevím kolik je, ale asi hodně, když držím plyn déle jak par sekund tak dostávám smyky. Zatím nebyla možnost vyzkoušet to na rovném asfaltu bez štěrku.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

50

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Nějaké fotky https://goo.gl/photos/ttNVqey7PBFS4jgo9
Jinak asi mi brzo upadne kolo viz. foto hmm

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A